Odpowiedzialny hazard

Czy kiedykolwiek próbowałeś grać w kasynie? Niezależnie od tego, czy byłeś w stacjonarnym ośrodku gier, czy grałeś online, wiesz, jak ekscytujące i zabawne mogą być gry w kasynie. Od slotów po ruletkę, blackjacka i pokera, każdy może znaleźć swoją ulubioną opcję gry. Chociaż kasyna mogą przynosić zyski, ich głównym celem jest zaoferowanie przyjemnego sposobu spędzania wolnego czasu.

Większość graczy to rozumie i nie pozwala, aby sprawy wymknęły się spod kontroli. Ci hazardziści stosują podejście odpowiedzialnej gry. Kiedy przekroczysz te granice, możesz zacząć mieć problemy związane z uzależnieniem od hazardu. Chcemy, aby wszyscy gracze czerpali przyjemność z gry w kasynach online i korzystania z dostępnych bonusów. Jeśli zauważysz, że Ty lub ktoś inny ma problemy z hazardem, oto co możesz zrobić.

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o odpowiedzialnym hazardzie

Hazard jest dobrą zabawą, o ile jest odpowiedzialny. Niezależnie od tego, czy obawiasz się, że możesz być uzależniony od hazardu, czy też chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, w naszym artykule znajdziesz aktualne informacje.

Co to znaczy grać odpowiedzialnie?

Prostym wyjaśnieniem odpowiedzialnego grania jest to, że skupiasz się na czerpaniu przyjemności z gry, nie przekraczając swoich limitów. Kasyna online pozwalają Ci się dobrze bawić, co oznacza, że powinieneś unikać lekkomyślnego zachowania na platformach do gry. Odpowiedzialny hazard polega na kierowaniu się zdrowym rozsądkiem przy podejmowaniu decyzji, ile pieniędzy zainwestować, jak długo grać itp. Oto kilka głównych zasad stosowanych przez tych, którzy grają odpowiedzialnie:

 • Zdecyduj, ile zainwestować przed rozpoczęciem gry – zacznij od ustalenia limitu depozytu na sesję gry. Upewnij się, że możesz sobie pozwolić na utratę tych pieniędzy i nie inwestuj ponownie w tej samej sesji.
 • Ustal, ile czasu spędzisz w kasynie – staraj się być rozsądny i nie spędzaj tam więcej niż kilka godzin, nawet jeśli masz wolny czas.
 • Nie graj, gdy jesteś zdenerwowany – niezależnie od tego, czy wypiłeś kilka drinków, czy ktoś Cię zdenerwował, unikaj gry, gdy nie czujesz się dobrze.
 • Nie pożyczaj pieniędzy ani nie sprzedawaj rzeczy, aby grać – powinieneś grać tylko środkami, na których utratę możesz sobie pozwolić. Unikaj sprzedawania wartościowych przedmiotów lub pożyczania pieniędzy na hazard.

Jak rozpoznać problem z hazardem

Hazardzista z problemami będzie często wykazywał uzależnienie na różne sposoby. Oto kilka znaków, które pozwalają rozpoznać problem z hazardem:

 • Przekraczanie limitów depozytów, które sam ustaliłeś – czy zauważyłeś, że często tracisz więcej pieniędzy niż planowałeś podczas gry? To może być oznaką problemu z hazardem.
 • Granie za pieniądze przeznaczone na inne cele – niezależnie od tego, czy musisz zapłacić rachunki za prąd, czy kupić artykuły spożywcze, nigdy nie graj za pieniądze przeznaczone na coś innego. Nie ma nawet znaczenia, czy wygrasz czy przegrasz, ponieważ problemem jest gra tymi środkami.
 • Gra w kasynie nie sprawia Ci przyjemności – zawsze jesteś zestresowany i szukasz wygranej jako rekompensaty za poniesione straty.
 • Okłamywanie innych co do miejsca pobytu – jeśli pomijasz spotkania z przyjaciółmi i kłamiesz, że masz inne rzeczy do zrobienia, kiedy spędzasz noc na hazardzie, to jest to oznaka problemu.
 • Spóźnianie się na spotkania – niezależnie od tego, czy spóźniasz się do pracy, czy na urodziny członka rodziny, spóźnianie się na spotkania jest poważnym wskaźnikiem problemu z hazardem.
 • Zmiany w zachowaniu – zauważyłeś, że często jesteś zdenerwowany, rozdrażniony lub przygnębiony.
 • Nie możesz przestać myśleć o grze – gdziekolwiek jesteś i cokolwiek robisz, myślisz tylko o tym, żeby wrócić do gry.
 • Twoje finanse są słabe – jeśli granie znacząco wpłynęło na Twoje finanse, jest to oznaką ukrytego problemu.
 • Ktoś zwrócił Ci uwagę na problem – jeśli ktoś powiedział Ci, że możesz mieć problem z hazardem, upewnij się, że o tym pomyślisz.

W Internecie można również znaleźć darmowe testy samooceny. Pomogą Ci one określić, czy jesteś narażony na ryzyko uzależnienia od hazardu.

Jak poprosić o pomoc

Jeśli jesteś gotowy, aby poprosić o pomoc w rozwiązaniu swoich problemów z hazardem, to już zrobiłeś ogromny krok naprzód. Oto kroki, które możesz podjąć, aby rozpocząć walkę z uzależnieniem.

Wykorzystaj narzędzia samokontroli

Najlepsze kasyna online nie tylko oferują kuszące bonusy, ale także dbają o stosowanie zasad odpowiedzialnej gry. Odpowiednie władze, takie jak UK Gambling Commission, wymagają od kasyn, które otrzymały licencję, współpracy z organami kontroli hazardu. Niektóre platformy mają zintegrowaną funkcję ograniczania depozytów i ustawiania innych ograniczeń, takich jak wykluczenie z witryny na określony czas. Możesz dostosować te funkcje w menu głównym po zalogowaniu się na stronie. Możesz również rozważyć te narzędzia:

 • GamBlock – jest to oprogramowanie, które blokuje Twój dostęp do stron z grami na różnych urządzeniach.
 • Count Me Out – narzędzie, które pozwala na samowykluczenie, jeśli chcesz trzymać się z dala od hazardu.

Zadzwoń na infolinię i poproś o poradę i wsparcie

Trudno jest walczyć z problemem hazardu w pojedynkę, dlatego nie powinieneś się wahać i zadzwonić do organizacji, które mogą udzielić Ci niezbędnych porad. Oto lista niektórych organów, które mogą pomóc:

 • GambleAware – strona internetowa, która zapewnia czat na żywo i linię telefoniczną, która jest dostępna przez całą dobę w celu uzyskania porady dla problematycznych hazardzistów.
 • Gambling Therapy – inna organizacja, która zapewnia porady i wsparcie emocjonalne dla osób z problemami hazardowymi.
 • Debt Advice Foundation – pomocny organ, który może pomóc z wytycznymi, jak wyjść z długu hazardowego.
 • Gamblers Anonymous – szukaj spotkań i poznaj innych ludzi z podobnymi problemami.

W Internecie można znaleźć wiele innych stron i forów poświęconych wsparciu. Mogą one pomóc Ci wymienić opinie z innymi graczami i profesjonalistami oraz uzyskać zachętę potrzebną do przejścia przez trudny okres w Twoim życiu.